Плани міністра Кутового: комплексна підтримка дрібних господарств, як це робиться в ЄС і США

Новопризначений міністр аграрної політики і продовольства України розповів про свої першочергові кроки на новій посаді.

За словами нового агроміністра, зміна керівництва Міністерства АП означатиме конструктивний підхід до напрацювань попередньої команди і раціональні зміни, зокрема, що стосується підтримки малого фермерства, повідомляється на офіційному сайті Тараса Кутового.

«Якщо говорити про першочергові плани, треба зайти в Міністерство, оцінити ті кроки, які були зроблені, перш за все останні дні, переговорити з усіма заступниками, почути в деталях що було зроблено, які у кожного заступника і керівника департаменту були плани, відпрацювати ці плани і іти вперед. Я категорично проти, щоб довго перезавантажувати Міністерство і втрачати якусь історичну експертизу, яка там і вже сформована. Міністерство мало дуже багато позитивних рис в цілому, воно було динамічним. Я хочу додати динаміки і можливо змінити акценти на ті речі, які я вважаю дуже важливими. Це і підтримка фермерства, фіналізація питання по оподаткуванню сільського господарства, це питання пов'язані взагалі з новим підходом до сільського господарства», - наголосив Тарас Кутовий.

Деталізуючи бачення реформ він наголосив на тому, що йдеться про впровадження перспективного світового досвіду, який зробив успішною агропромислову галузь в США та Європі.

«Першим компонентом реформи я би назвав активізацію, а фактично презентацію аграрного комплексу, заходів по підтримці аграрної галузі. Перш за все мова іде про підприємства з обсягом обробітку землі менше 500 гектарів. На мою думку, це саме той кластер, який вимагає підтримки. Вона буде комплексною, в ній будуть нові підходи, які до цього не були використані в Україні, але широко використовувалися в європейському союзі, в США», - повідомив міністр.

За його словами, цей компонент звичайно буде вимагати тісної взаємодії з усіма міністерствами, перш за все з Міністерством фінансів, а також обговорення цього питання з МВФ.

«Я би хотів вже в другому півріччі як мінімум розгортати цю програму, якісь її перші елементи, але в повному обсязі можна про щось говорити однозначно з наступного року. Мова йде про те, щоб зробити малих підприємців на селі сьогодні конкурентноздатними з великими гравцями. А для цього їм потрібно надати допомогу. Ця допомога буде виражена і в фінансовій підтримці. Разом з тим вона буде виражена у можливості використання підприємцями тієї інфраструктури, яка сьогодні перебуває в управлінні Міністерства аграрної політики та продовольства. Я думаю, в комплексі це створить додаткові можливості. Вони збільшать рівень своєї прибутковості. І крім того це вплине, на мою думку, на розвиток сільських територій, які важливі особисто для мене як двічі обраного мажоритарника з сільського округу, який завдяки цим людям проходив у Раду. Я хочу щоб те, про що ми говорили з виборцями, було реалізоване. Сподіваюся на посаді міністра в мене буде достатньо важелів для того, щоб продемонструвати це», - додав Тарас Кутовий.

 

Український аграрний портал «Аграрій»

Теги: Министерство Агрополитики Тарас Кутовой Министр агрополитики планы

2016-04-15 10:58:40